Sport

Sportowe akcesoria przydatne na siłowni i na co dzień

Wybierając się na siłownię, często pakujemy jedynie strój na przebranie. Jednak istnieje wiele akcesoriów, które mogą sprawić, że będzie nam się ćwiczyć przyjemniej i dużo chętniej będziemy wychodzić na trening. Wiele z nich przyda nam się także na co dzień. O czym mowa?

Torba/plecak sportowy

Podstawa wśród akcesoriów sportowych. Pomoże nam w najwygodniejszy i najszybszy sposób przetransportować rzeczy na siłownię. Ubrania, buty i inne dodatki. Możemy z nich korzystać wychodząc także na basen, fitness czy jadąc na weekendową wycieczkę. Na jakie ich cechy zwrócić uwagę przy zakupie?

  1. Rozmiar – torba czy plecak, powinny pomieścić cały nasz ekwipunek, wraz z obuwiem, jednak jeśli będą zbyt duże, nie będą poręczne. Tyczy się to głównie torby. Przed dokonaniem zakupu, zastanówmy się jakie rzeczy będziemy w nich transportować i gdzie z nimi jeździć. Jeśli mamy zamiar nosić w nich również jedzenie i napoje, powinny mieć osobne przegrody.
  2. Materiał – powinien być trwały i wodoodporny, aby można było używać ich również w trakcie deszczowej pogody. Najlepiej jeśli będzie ciemny, aby nie było widać na nim zabrudzeń. Dobrze, jeśli można wyprać go w pralce lub wyczyścić na mokro. Świetnie sprawdzi się np. czarna torba Converse.
  3. Funkcjonalne rozwiązania – wygodna torba posiadać szeroki pas na ramię, najlepiej z elementem osłaniającym, a także dwa uchwyty ręczne, aby można było ją nosić na wiele sposobów. Plecak powinien mieć miękkie uchwyty, aby w przypadku noszenia cięższych rzeczy, nie wpijały nam się w barki. Dobrze aby były dwukomorowe lub posiadały małe kieszonki na drobiazgi. Tak jest w przypadku plecaka Wrangler czy Caterpillar, które oprócz wysokiej jakości, wyróżniają się także ciekawymi rozwiązaniami.

Inne akcesoria sportowe, które warto kupić:

  • Mały ręcznik – przyda się na siłowni, wycieczce nad wodę czy w góry. Powinien być chłonny, ale jednocześnie lekki i miękki. Najlepszy będzie taki z mikrofibry.
  • Shaker – przyda się podczas przygotowywania odżywek dla sportowców, ale także na zwykłą wodę. Nowoczesne shakery bowiem, posiadają również funkcję bidona. Zwróćmy uwagę na pojemność, szczelność oraz materiał, z którego został wykonany.
  • Ochraniacze i usztywniacze – przydatne dla osób, które przeszły lub są narażone na kontuzje. Możemy używać ich na siłowni lub w trakcie pieszych wycieczek, np. w góry.
  • Etui na ramię – przyda się nie tylko na siłowni, ale również do biegania czy jazdy na rowerze. Pomieści klucze, telefon i dokumenty. Zwróćmy uwagę na regulację obwodu oraz przyjemny materiał, aby etui nosiło się komfortowo.
  • Opaski i gumki do włosów – niezbędne przy wysiłku fizycznym dla osób o dłuższych włosach. Niezależnie od tego czy wybieramy się na siłownię, na rower czy w góry. Spięte włosy nie będą nam przeszkadzać i nie będzie nam aż tak gorąco, jak w przypadku rozpuszczonych. Czasem wystarczy nam jedynie materiałowa opaska, a czasem potrzebna będzie wytrzymała gumka. Ważna jest ich elastyczność i trwałość, a także, w przypadku opaski, miękki materiał.