Sport

Co możemy podarować osobie, której hobby to sport?

Najlepszy prezent, jaki możemy komuś podarować, to prezent przemyślany i dopasowany do hobby, pasji czy marzeń obdarowywanej osoby. Warto zastanowić się przed zakupem, czego bliska nam osoba może potrzebować lub co bardzo chciałaby mieć, jednak na co szkoda wydać jej pieniądze. Z jakiego prezentu na pewno ucieszy się osoba aktywna, która lubi uprawiać sport? Sprawdź nasze propozycje!

Bidon lub bukłak na wodę

Niezależnie od tego jaki uprawiamy sport, jest on wysiłkiem fizycznym. Oznacza to zmęczenie i rozgrzanie organizmu, przez co konieczne i niezwykle istotne jest stałe nawadnianie. Dlatego właśnie, bliskiemu nam sportowcowi, warto podarować odpowiednie narzędzie. Do wyboru mamy przeróżne praktyczne bidony z filtrami. Jeśli jednak rodzaj sportu nie pozwala na trzymanie butelki w ręce, doskonałym prezentem będzie bukłak na wodę, którą można pić przez specjalną rurkę, prosto ze sportowego plecaka.

Nartorolki

Prezent trochę droższy, jednak doskonale sprawdzi się jako podarunek dla osoby, która w zimie dużo czasu spędza na nartach biegowych. Nartorolki, jak sama nazwa wskazuje, są połączeniem nart oraz rolek. Specjalna rama, która jest imitacją narty, osadzona jest na kółkach. Wyróżniamy nartorolki biegowe, terenowe oraz zjazdowe. Aby trafić w odpowiedni model, warto dobrać go do stylu narciarstwa biegowego jaki uprawia obdarowywana osoba. O radę może zapytać specjalisty w sklepie stacjonarnym lub internetowym (np. nartorolki sklep), który z chęcią odpowie na wszystkie nurtujące nas pytania.

Kije narciarskie

Jeśli bliska nam osoba jest zapalonym narciarzem, na pewno korzysta z kijków narciarskich. Mimo, iż na pewno posiada jedną parę, warto podarować jej kolejną, np. lepszej marki. Szczególnie szybko zużywają się kije do narciarstwa biegowego, które w przeciwieństwie do kijów przeznaczonych do narciarstwa zjazdowego, są o wiele mocniej i częściej użytkowane. Warto sprawdzić ofertę specjalistycznego sklepu, który znajdziemy, wpisując w wyszukiwarkę np. sklep turystyczny Kraków, aby zakupić identyczną (jeśli bliska osoba jest z nich zadowolona) lub jeszcze lepszą parę nowych kijów.

Odzież termoaktywna

Odzież lub bielizna termoaktywna to gadżet, który przyda się każdemu sportowcowi.

Należy do grupy odzieży funkcyjnej i pomaga noszącemu zachować optymalną i stałą temperaturę ciała, a także odprowadzić pot na zewnątrz. Odzież ta stanowi więc izolację cieplną, a przy okazji zapewnia stałą, tak potrzebną podczas wysiłku fizycznego, wentylację. Najczęściej polecana jest bielizna termoaktywna marki Salomon. W ofercie marki znajdziemy modele bezszwowe, które są bardzo wygodne i świetnie spełniają swoją funkcję.