Sport

Niezbędnik początkującego piłkarza – czego nie może zabraknąć w szafie?

Młody zawodnik, który rozpoczyna swoją przygodę z piłką nożną, musi zostać przez rodziców zaopatrzony w kilka istotnych rzeczy, bez których jego udział w treningach będzie praktycznie niemożliwy. Nie są to jedynie stroje piłkarskie! Co jeszcze powinno znaleźć się w szafie młodego piłkarza? Podpowiadamy!

Dres treningowy na zimniejsze dni

Trening piłkarski nie odbywa się jedynie latem! Dzieci często trenują także zimą w tak zwanych halach pneumatycznych. Choć ich operatorzy twierdzą, że są one ogrzewane, to w rzeczywistości ich powierzchnia jest tak duża, że przez cały czas treningu dzieci odczuwają na swoim ciele chłód. Dobrym pomysłem będzie także kupno odzieży termoaktywnej, która pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę mięśni.

Buty na różne nawierzchnie

Kwestię potrzebnego obuwia najlepiej przedyskutować z trenerami dziecka, którzy wskażą, na jakiej nawierzchni trenować będzie nasza pociecha. Jeśli będzie to klasyczna trawa – wówczas wybierzemy korki (lanki), jeśli sztuczna nawierzchnia, to obuwie przeznaczone właśnie do gry na niej (np. turfy), a jeśli dziecko trenuje futsal, to klasyczne halówki z nierysującą podeszwą.

Ochraniacze

Przydadzą się szczególnie na meczach, zwłaszcza że niektórzy zawodnicy nie potrafią znieść porażki i próbują zrobić krzywdę rywalom. Takie ochraniacze mogą zminimalizować ryzyko odniesienia poważnej kontuzji.

Plecak lub torba piłkarska

Aby spakować na trening i mecze wszystkie swoje przedmioty, konieczny będzie zakup torby lub plecaka. Miejmy na uwadze, że często rzeczy jest bardzo dużo, dlatego nie zawsze szkolny plecak będzie w sam raz, zwłaszcza gdy dziecko trenuje bezpośrednio po lekcjach. Wówczas lepiej zainwestować w torbę.