Sport

W co ubrać się na siłownię? Nasze porady

Wyjście na siłownię zawsze wiąże się z pewnymi przygotowaniami. Nie można zapomnieć o ręczniku czy butelce wody, ale konieczne jest również przygotowanie odpowiedniego ubioru. Ćwiczenia w niewygodnych lub zbyt grubych ubraniach raczej nie pozostawią po sobie zbyt dobrych wspomnień. W co więc ubrać się na siłownię? Lepiej wybrać dres Nike czy bieliznę termoaktywną? Podpowiadamy.

Sportowe buty

Myśląc o stroju na siłownię większość z nas ma przede wszystkim przed oczyma cienkie koszulki, ewentualnie dresy kompletne damskie lub męskie. Podstawą są jednak dobre buty. Powinny być dopasowane do rodzaju ćwiczeń, jakie mamy zamiar wykonywać. Jeśli na siłownię przychodzimy przede wszystkim po to, by pobiegać na bieżni, postawmy na buty do biegania. W innych przypadkach wybierzmy wygodne sportowe buty. Dobrze, by posiadały podeszwę, która zabezpieczy nas przed poślizgnięciem na wodzie, która wylała się komuś z butelki.

Bielizna

To szczególnie ważne w przypadku pań. Muszą zadbać o sportowy biustonosz i szorty, które nie będą przeszkadzać w trakcie ćwiczeń. Najlepiej sprawdzą się ubrania elastyczne, wykonane z termoaktywnego materiału, pozbawione regulowanych pasków i sprzączek. Te same zasady obowiązują zresztą przy wyborze męskiego stroju.

Wierzchnie ubranie

Większość osób ćwiczy w koszulkach z krótkim rękawem. Najlepiej wybierać sportowe modele z oddychających tkanin, które nie zatrzymują wilgoci – bawełna nie będzie więc najlepszym pomysłem. Strój mogą uzupełniać krótkie spodenki, ale równie dobrze dresy Nike. Dla dzieci i dorosłych największe firmy odzieżowe przygotowują sporo propozycji, każdy znajdzie więc coś dla siebie.