Sport

Jakie buty wybrać na wędrówki w góry- kilka prostych zasad.

Wycieczka w góry nie jest tym samym, co popołudniowy spacer po parku. Taka wyprawa wiąże się z zmieniającym się podłożem, błotem i możliwością spotkania różnej flory i fauny. Większość osób jest świadoma, że górskie warunki potrafią zaskoczyć, ale do tej pory słyszymy o turystach, którzy wychodzą w doliny w letnich sandałkach. Buty w góry salomon będą dobrym rozwiązaniem dla żądnych przygód spacerowiczów.

Jakie cechy powinien mieć dobry but górski?

Wygodne zawiązywanie

W trasie nie chcemy tracić dużo czasu na wiązanie ciągle rozwiązującego się buta. Co więcej, nikt z nas nie chce się przewrócić przez źle zawiązaną sznurówkę. Dla przykładu buty salomon gore tex w swojej technologii umożliwia szybkie rozwiązywanie i zawiązywanie orz schowanie sznurówek do specjalnej kieszonki z zaciskiem systemu.

Odpowiedni materiał

Ludzie, którzy decydują się na aktywne spędzanie czasu wiedzą, jak niewygodne są nieoddychające buty. A w dodatku, zapach, który unosi się w powietrzu po ich ściągnięciu jest… delikatnie mówiąc nieprzyjemny. Problemem ten, nie dotyczy jedynie dorosłych, ale również dzieci. Buty salomon xa pro 3d wg producenta zapewniają miękką i oddychającą wyściółkę Kolejną rzeczą bardzo przydatną dla rodziców jest skórzany pas zabezpieczający przed zabrudzeniami.

Odpowiednia stabilizacja kostki

Jeśli chcemy iść na dłuższy spacer powinniśmy mieć pewność, że nic się nam nie stanie. Zmieniające się podłoże na szlakach sprawia, że czasem łatwo jest się poślizgnąć, szczególnie gdy kamienie są mokre. Aby uniknąć jakichkolwiek urazów zadbajcie o odpowiednie zabezpieczenie kostki.

 

Dopasowanie do stopy

Za duże lub za małe buty mogą bardzo uprzykrzyć nasz zwykły dzień. A jeśli jedziemy w góry jest to niewygodne i niebezpieczne. Wybierzcie odpowiedni rozmiar i sposób sznurowania, tak aby but idealnie dopasował się do waszej stopy.