Sport

Czapka do biegania czy chusta buff – co sprawdzi się lepiej

Każdy wytrwany biegacz ma już swoje własne biegowe wyposażenie. Istnieją jednak pewne dylematy, które musimy rozstrzygnąć zanim zaopatrzymy się w odpowiedni sprzęt. Jednym z nich jest dylemat: czapka do biegania czy chusta buff – często nie wiemy, na co się zdecydować. Wybierając odpowiedni przedmiot, musimy mieć na uwadze, że bieganie to nie lekkie rozciąganie nóg, ale często bardzo intensywny trening, który wymaga wiele wysiłku i w którym niektóre akcesoria bardziej przeszkadzają, niż pomagają. Jak jest w przypadku czapki do biegania i chusty buff – który sprzęt będzie mniej kłopotliwy, wielofunkcyjny i bardziej przydatny? Sprawdź!

Chusta buff – czym się charakteryzuje?

Chusta buff to coś w rodzaju kominu na szyję. Często jest wykonana z oddychającego, bezszwowego materiału, który sprawia, że bieganie w niej jest bardzo komfortowe. Co ciekawe, chusta buff nie jest tak naprawdę chustą buff – jest to chusta wielofunkcyjna, a „buff” to po prostu nazwa hiszpańskiej firmy, która zapoczątkowała modę na chusty wielofunkcyjne. Obecnie, moda na chusty buff jest ogromna – można je znaleźć we wszystkich możliwych wzorach i kolorach. Nic dziwnego, ponieważ chusta buff jest sprzętem niezwykle uniwersalnym. Można ją nosić w najbardziej oczywisty sposób, czyli na szyi, ale także na nadgarstku w formie frotki do wycierania czoła lub na głowie, jako bandanę chroniącą przed słońcem. Chusta buff ma także tę zaletę, że zapewnia zarówno ochronę przed zimnem, jak i swobodę oddychania.

Czapka do biegania – komu się sprawdzi?

Czapka do biegania to idealny wybór dla osoby, która nie przepada za zasłanianiem ust w trakcie biegu. Może to być uciążliwe, ponieważ mimo dobrej wentylacji chusty buff, nie zapewnia stuprocentowej swobody oddychania i po kilkunastu minutach treningu może zrobić się wilgotna od wewnątrz. Z czapką do biegania ten problem znika. Ponadto, najwięcej ciepła wydostaje się z naszego organizmu przez głowę. Mając czapkę, można więc w dostateczny sposób ochronić się przed zimnem. I nie tylko, bo także przed słońcem! Czapki do biegania z daszkiem są świetną alternatywą na lato. Chronią nas przed szkodliwymi promieniami UV padającymi na twarz, a także pozwalają dobrze widzieć szlak, którym biegniemy.